Fotbal

Střelecký rekordman se klaní CR7. Ronaldo je legenda, brzy mě překoná

Střelecký rekordman se klaní CR7. Ronaldo je legenda, brzy mě překoná
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz

Už v úterý večer bude moct Cristiano Ronaldo rozšířit počet gólů v reprezentačním dresu. 35letý hvězdný útočník momentálně ztrácí sedm tref k vyrovnání rekordu Íránce Daeího, který podle svých slov rekord CR7 přeje a bere ho jako legendu.

Portugalsko se v rámci nejvyšší divize Ligy národů utká proti Chorvatsku a dá se očekávat, že v útoku bude opět řádit Cristiano Ronaldo.

35letý fenomenální fotbalista má totiž před sebou významnou metu, kterou chce překonat. Momentálně má CR7 na kontě 102 reprezentačních branek a ztrácí pouze sedm gólů na absolutního rekordmana Ali Daeího, který v íránském dresu nastřílel 109 branek.

Související obsah

Sám 51letý bývalý fotbalista však případný rekord Ronaldovi přeje, bere ho totiž jako nejlepšího fotbalistu všech dob.


 

"Chtěl bych mu už teď poblahopřát. Myslím, že je pouze otázka času, kdy překoná můj rekord. Jsem si jistý, že on bude nový král reprezentačních kanonýrů, ačkoli ještě potřebuje vstřelit nějaké góly. Byla by pro mě čest, kdyby mě hráč jeho kalibru dokázal překonat. Cristiano Ronaldo je nejen jeden z nejlepších hráčů této éry, ale celé fotbalové historie. je to absolutní fenomén," řekl Daeí, který na nastřílení rekordu potřeboval 149 zápasů.

Související obsah

To Cristiano Ronaldo má před sebou utkání číslo 169, nicméně stále mu to střílí ostošest, dá se tak očekávat, že kýženou metu nakonec překoná.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události