Násilník, který před lety napadl Petru Kvitovou, se i nadále chce bránit. Radim Žondra totiž podal stížnost k ústavnímu soudu. Třiatřicetiletý agresor dostal 11 let vězení.
Žondra není žádným svatouškem. Už v minulosti patřil ke gangu, který přepadával na Moravě seniory. V případu s Petrou Kvitovou byl odsouzen na 11 let. Původně byl obžalován z vydírání. Soud však překvalifikoval jeho trestný čin na těžké ublížení na zdraví.
„Kvitová chce nechat odsoudit nevinného muže. Nechápu to. To zranění si způsobila sama a její tým z toho účelně udělal kauzu,“ nechal se v minulosti slyšet.
Radima Žondru usvědčila totiž sama Petra Kvitová, ale také rekognice i pachové stopy. Agresor se u soudu bránil tím, že v době napadení byl na stavbě na Zlínsku. To se mu ovšem nepodařilo dokázat a navíc ve výpovědích svědků byly jasné nesrovnalosti.