Fotbal

Opava potrestána nebude! Disciplinární komise zastavila řízení

Opava potrestána nebude! Disciplinární komise zastavila řízení
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Opava za závěr minulé sezóny potrestána nebude. Podle disciplinární komise se neprokázalo, že by Slezané porušili opatření proti koronaviru. Jednalo se o zápasy s Olomoucí a v Teplicích, které nebyly sehrány. Skupinu o udržení se v minulém ročníku nepodařilo dokončit.

Případ se táhl dlouho a nyní kauza nedohrání fotbalové ligy konečně skončila. Disciplinární komise LFA koncem července zahájila řízení s Opavou kvůli možnému nedodržení nastavených opatření proti šíření koronaviru. Podnět na základě informací z ministerstva zdravotnictví podal ligový výbor. Hrozila i soudní dohra. Kvůli nákaze covidem-19 u jednoho hráče v týmu Slezanů se nedohrála nadstavbová skupina o záchranu.

„Důvodem zahájení disciplinárního řízení bylo vážné podezření ohledně postupu klubu v případě hráče, u nějž byl prokázaný pozitivní test na covid-19. V průběhu disciplinárního řízení došlo nicméně k upřesnění a dovysvětlení původní znepokojivé informace. Klub předložil a doložil informace o svém postupu v daném případě,“ uvedl předseda disciplinární komise Richard Baček.

Související obsah

„Spojovat narušení regulérnosti soutěže s onemocněním covid-19 v době celosvětové pandemie mi přijde zcela za hranou. Každopádně jsme rádi, že je záležitost za námi. Děkuji Disciplinární komisi LFA, která nebyla v jednoduché pozici, za její rozhodnutí. Rád bych za událostí udělal tlustou čáru a beru ji za uzavřenou," uvedl ředitel SFC Opava Rovňan.

Kluby musejí dodržovat manuál proti šíření koronaviru. Zatímco v závěru minulé sezony byl pouze ve formě doporučení, v úvodu tohoto ročníku se změnil na povinný. Případné nedodržení může trestat disciplinární komise.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Tatum se blýskl 41 body a pomohl Bostonu k výhře

Americký basketbalista Jayson Tatum zazářil v nočním zápase NBA, když v dresu Bostonu nasázel 41 bodů. Pomohl tak k výhře nad Charlotte Hornets 140:129 po prodloužení. Tomáš Satoranský se v dresu New Orleans Pelicans na palubovku nedostal a pouze sledoval výhru svého týmu 107:98 nad Minnesotou.

Krátká zpráva

Getafe bez Jankta opět prohrálo, ve španělské lize je na posledním místě

Fotbalisté Getafe prohráli i další zápas ve španělské La Lize a jejich krize se prohlubuje. Tentokrát padli doma s Celtou Vigo 0:3 a v tabulce španělské ligy jsou na posledním místě s pouhými dvěma body. Do utkání stále nemohl nastoupit český záložník Jakub Jankto, jenž léčí zraněnou nohu.