Fotbal

Ostuda! To si Sparta nemůže dovolit, shodli se fotbaloví internacionálové

Ostuda! To si Sparta nemůže dovolit, shodli se fotbaloví internacionálové
Zdroj: koláž tn.cz

Pražská Sparta slavila ve výročním zápase 127 let od založení klubu. Proti Českým Budějovicím nastoupila stejně jako loni ve speciálních retro dresech. Ani tentokrát ale neuspěla. Dokonce padla 2:4 a podle slov Ladislava Vízka a Františka Straky jde o ostudu.

Vízek vidí problém Sparty celkem jasně. "Nemá ustálený tým. Přece vůbec nic neznamená, když jednou hraje dobře. Média ji pak vychvaují do nebe. Ale musí hrát dobře třeba deset zápasů," je přesvědčený 65letý internacionál.

"Těžko se mi chápe to, jakým stylem se dostala Sparta tam, kde byla. Hlavně poté, co měla podzim parádně rozjetý. Už něco ukázal zápas v Plzni. Hráči v sestavě by si měli uvědomit, i když ta nebyla taková, jako kdyby byli všichni zdraví, že takové zápasy musí zvládat. S Budějovicemi si měla jednoznačně poradit i s tím kádrem, co momentálně má," přidal svůj pohled na věc František Straka.

Související obsah

"Bylo to bez důrazu, bez vášně, bez emocí a bez vůle," doplnil bývalý trenér Sparty. "Budějovice jsou evidentně neoblíbený soupeř Sparty. Loni je nedokázala porazit ani jednou. Dokonce Spartě tenkrát musel pomoct rozhodčí. Budějovice teď hrály daleko více srdcem, evidentně hrály i za trenéra," dodal Vízek.

"Sparta měla skvělý start, ale zraněním Hložka a koronavirem se jí to celé rozpadlo. Ale celý zápas s Dynamem byl obrovský propadák," myslí si bývalý hráč Dukly Praha. "Nechápu, že Venca Kotal lépe nezareagoval na vývoj zápasu. Nevím, proč více neriskoval a nehrál na dva nebo tři útočníky," divil se Straka.

Související obsah

Podle Vízka jsou ale problémy v těch nejvyšších patrech. "Sparta je pro pana Křetínského drahá hračka. Obklopil se navíc nesprávnými lidmi. To by měl změnit. Myslím, že ani Tomáš Rosický tam nemá takové slovo. Sportovní manažer má přeci rozhodovat o trenérovi, ale on se musí ptát, tak kde to jsme," diví se vítěz olympijských her z Moskvy 1980.

Velkým problémem Pražanů je v této sezóně i obrovská marodka. "Nechápu, jak můžou mít tolik zraněných. Vím, že už se to řeší dlouho. Zkoušeli, jestli nemají na stadionech blbý trávník a já nevím, co všechno. Nikdo neví, čím to je. Sparta je asi prokletá," odlehčil situaci Vízek. "V klubu nepůsobím, absolutně nevím, čím to může být," odpověděl stroze Straka.

Související obsah

"Je stejně ostuda, že Sparta s takovým rozpočtem hraje až o třetí místo. Takhle to být nemá. To se nesmí stát. Mají se se Slavií prát o titul. Je jedno, že by jednou za pět let skončila druhá, ale tohle je opravdu špatně," nebere si servítky autor třinácti reprezentačních branek Vízek.

Na Spartu čeká už ve čtvrtek domácí odveta proti Celticu Glasgow. "Tam jim to vyšlo náramně. Neuvěřitelně to sedlo Julišovi. Ale teď Celtic nebude hrát stejně. Nemyslím si, že je Sparta porazí," dedukuje rodák z Chlumce nad Cidlinou.

Související obsah

Opačný názor pak má František Straka. "Sparta se nesmí dostat úplně tam, kde byla. Věřím, že Celtic porazí. Hrát se dá s každým. Věřím, že se někdo z marodů dá dohromady a Sparta to zvládne. Strašně bych si to přál," uzavřel aktuální kouč druholigového Třince.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události