Fotbal

Určitě nejel podle provázku! Šíleně nalajnované hřiště baví svět

Jistě si vzpomenete na legendárního rozhodčího Dittricha z okresního přeboru, jak vkleče kontroloval, zda mají v Houslicích správně nalajnováno. Kdyby o víkendu pískal v Brazílii, zřejmě by jej při pohledu na hřiště trefil infarkt.

"Ta lajna je křivě!" zkonstatoval po důkladné prohlídce hrací plochy před derby Houslic s Kostomlaty delegovaný sudí Dittrich, načež se seriálový předseda domácího oddílu Václav Orel ohradil, že "jel podle provázku".

To v brazilském Cambe, které hraje třetí divizi brazilského státu Paraná, jel člověk, jemuž bylo lajnování středového kruhu svěřeno, podle všeho možného, jen podle provázku asi nikoliv.

Na středu místo kruhu, který má mít dle pravidel poloměr 9,15 metru, vznikla zajímavá šiška. Při pohledu na ní by si leckdo mohl říci, že za tímto "patvarem" může stát nějaký ten doušek dobrého pití. To se ale neprokázalo.

Související obsah

Podle brazilských médií se klub, který je zodpovědný za lajnování městského stadionu, k celé situaci postavil čelem a slíbil zjednání nápravy.

Nevíme, zda rozhodčí podobně jako ten z populárního nováckého seriálu, pochyboval, zda má uznat hrací plochu za způsobilou, ale minimálně do zápisu napsal zmínku o "vadném značení hřiště" a středový kruh označil za "nestandardní".

Inu, v Cambe zkrátka mohli být rádi, že nakonec skutečně nepřijel pan Dittrich, nebo dokonce jeho kolega Friedrich...

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.