Fotbal

Během života si sám vybral epitaf. Co bude mít Maradona na náhrobku?

Během života si sám vybral epitaf. Co bude mít Maradona na náhrobku?
Legenda Diego Maradona | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Dávno před svou smrtí si Diego Maradona vybral, co bude psáno na místě jeho posledního odpočinku. Nápis na svůj náhrobek si zvolil již v roce 2005 a zasvětil ho, jak jinak než sportu, kterému vděčí za vše.

V roce 2005 se fotbalový kouzelník účastnil televizní show La Noche del 10. Moderátor se mistra světa z roku 1986 zeptal, co by si sám sobě řekl při svém pohřbu.
 


„Děkuji ti, že jsem hrál fotbal. Je to sport, který mi přinesl štěstí a svobodu. Je to jako dotknout se rukou nebe,“ pronesl Maradona ke svému budoucímu já.

Související obsahA pokračoval sdělením, které by si přál na místě svého posledního odpočinku: „Děkuji fotbalu. Ano, tohle bych si napsal na náhrobek: 'Děkuji fotbalu'.“


Uvidí se, zda rodina přihlédne k jeho dávné prosbě. Státní pohřeb se uskuteční v následujících dnech. Nyní jsou jeho ostatky vystaveny ve vládní budově Casa Rosada, kde se po tři dny s legendou může truchlící Argentina rozloučit.

Související obsahDiego Maradona odešel 25. listopadu ve věku 60 let na následky infarktu ve svém domě v Buenos Aires.

Takto se se zesnulým Maradonou loučili fanoušci v Jižní Americe:

Na jednoho z nejlepších fotbalistů historie můžete zavzpomínat díky dokumentu Diego Maradona, který můžete zhlédnout na portálu Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události