Fotbal

Loučení s Maradonou se zvrhlo! Policie střílela a nasadila slzný plyn!

Argentina zažívá těžké chvíle. Ve středu zemřel idol této země - Diego Armando Maradona. S fotbalovou legendou se přišly rozloučit desítky tisíc lidí. Původně se měl konat i státní pohřeb. Na přání rodiny se ale neuskutečnil.

Prezidentský palác, kde byla rakev Diega Maradony vystavena, se k večeru uzavřel. Původně měla být totiž rakev vystavena tři dny. Rodina však přišla s přáním, aby se pohřeb uskutečnil co nejdříve. To naštvalo některé příznivce argentinského fotbalisty a tak se pustili do výtržnictví. Nedostali se totiž na řadu, aby se mohli s velikánem rozloučit.

S policisty se dostali několikrát do střetu. Ti museli, podle svědectví z místa, použít střelbu gumovými projektily. Navíc kvůli velkému množství fanoušků na svou obranu použili i slzný plyn. 

Zdroj: Profimedia

Maradona byl pohřben hodinu po uzavření paláce. Ceremonie byla soukromá a účastnilo se jí jen nejbližší okolí fotbalové legendy. Argentinec byl pohřben vedle své matky a otce. 

Celé úmrtí bude mít pravděpodobně ještě dohru. Maradonův právník chce totiž nechat prošetřit příjezd sanitky, které údajně trvalo půl hodiny než dojela k domu slavného fotbalisty. 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události