Většina favoritů v Ligue 1 zvítězila. Čtyři týmy se dělí o druhé místo

Hned sedm zápasů má v neděli na programu francouzská Ligue 1. O výkop se postarali fotbalisté Lyonu a Stade Reims. Domácí nedali soupeři šanci a zvítězili jednoznačně 3:0. Stejně tak si vedlo Monako s Nimes.

Lyon vstoupil do zápasu výborně a už po deseti minutách si vypracoval první zajímavější příležitost. Z ní ale neskóroval. Gól přišel až ve 22. minutě, kdy Depay načechral centr na zadní tyč na Karla Toka Ekambiho, který ho s přehledem uklidil.

Reims se navíc od 33. minuty museli obejít bez vyloučeného Cassamy, který po faulu viděl ihned červenou kartu. Přesilovku domácí využili hned dvakrát.

Po změně stran vypálil Bruno a s pomocí teče navýšil vedení Lyonu na 2:0. Definitivní tečku utkání dal v 66. minutě Moussa Dembélé, který krásně přehodil Rajkoviče. Domácí se tak po vítzěství dostali na dělenou druhou příčku Ligue 1.

Monaku se v souboji s Nimes dařilo v podstatě totožně. Proti oslabenému soupeři také skórovalo také třikrát. Prvně se trefil už v prvním poločase se trefil Sofiane Diop, kterého ve druhé půli následovali během dvou minut Gelson Martins a Kevin Volland.

Uspěl také Montpellier, který se ale na hřišti Lorientu poměrně natrápil. V nastaveném čase prvního poločasu neproměnil penaltu Savanier, ale nakonec ho to mrzet nemuselo. V 79. minutě totiž rozhodl Petar Škuletič.

Soupeř pražské Sparty Lille se nenaladil na Evropskou ligu příliš dobře. Ze hřiště trápícího se Saint-Étienne si odvezlo pouze bod. Až v 65. minutě vyrovnal Jonathan Ikoné.

Stále se trápí Nice, které po porážce od Slavie padlo i Dijonem. opět 1:3. V tabulce je Nice až na jedenáctém místě.

Nedělní výsledky 12. kola Ligue 1

Lyon - Stade Reims 3:0 (1:0)
Branky: 22. Toko Ekambi, 49. Bruno, 66. M. Dembélé.

Lens - Angers 1:3 (1:1)
Branky: 34. Muinga - 22. Pereira Lage, 50. Bahoken, 90+2. Capelle.

Lorient - Montpellier 0:1 (0:0)
Branky: 79. Škuletič.

Méty - Brest 0:2 (0:1)
Branky: 12. Cardona, 64. Cardona

Monako - Nimes 3:0 (1:0)
Branky: 20. Diop, 75. G. Martins, 77. Volland.

Nice - Dijon 1:3 (0:2)
Branky: 80. Gouiri (pen.) - 21. M. Baldé, 31. Muzinga, 67. M. Baldé.

St. Etienne - Lille 1:1 (1:0)
Branky: 33. Chazrí (pen.) - 65. Ikoné.

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.