Hokej

Diváci na tribuně. Pokus hokejového Motoru skončil tvrdou pokutou

Diváci na tribuně. Pokus hokejového Motoru skončil tvrdou pokutou
Zdroj: Profimedia

Sto tisíc korun musí zaplatit hokejové České Budějovice, které v pátečním utkání proti Třinci pustily diváky na tribunu. Pokutu Motoru udělila disciplinární komise pod vedením Viktora Ujčíka. Hokejový klub se hájí.

Hokejový klub Motor České Budějovice pustil při pátečním vítězném zápase proti Třinci do hlediště diváky a nyní pyká. Podle disciplinární komise totiž porušil podmínky stanovené ministerstvem zdravotnictví, a dostane tak stotisícovou pokutu.

Extraligový celek tak učinil záměrně, a to sice v rámci nového opatření, které umožnuje pustit na zápas až 300 osob, které patří mezi dlouhodobé partnery.

Související obsah

„V rámci pilotní studie bude mít nově přístup na utkání až 300 osob, uvedených na seznamu dlouhodobých partnerů klubu, které se prokáží negativním RT-PCR nebo antigenním testem ne starším než osmačtyřicet hodin. Usazeny budou v oddělených vnitřních prostorech s kapacitou nejvýše deseti osob, s časově oddělenými příchody a odchody.“ stojí v konkrétní tiskové zprávě hokejového svazu.

Podle komise Motor však pochybil v termínu "uzavřený prostor", kterým jsou míněny tzv. skyboxy nebo VIP sekce. Jihočeši umístili diváky přímo na tribunu.
 

Související obsah

Manažer Motoru Stanislav Bednařík se ale tomuto rozhodnutí brání. „Bez bližšího vysvětlení považuji hlediště za vnitřní prostor stadionu, ne za vnější. Ano, neudělali jsme sektory, to je chyba, kterou můžu připustit, ale do areny se vejde 6 400 diváků a přijde mi lepší, když 150 lidí rozesadím po celém hledišti - možných tři sta jich nedorazilo, než abychom je usazovali po deseti," pronesl pro iDNES Bednařík. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události