Fotbal

Rosický zhodnotil výkon v Evropské lize. Zklamal mě zápas v Miláně, říká

Rosický zhodnotil výkon v Evropské lize. Zklamal mě zápas v Miláně, říká
Tomáš Rosický Zdroj: Profimedia

Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický se v podcastu svého klubu vrátil k počínání v Evropské lize. Zminil mnoho kladných bodů, které účast přinesla. Rovněž prozradil, které momenty ho nejvíce zklamaly.

Sparta v Evropské lize skončila již v základních bojích. Ve skupině H skončila na třetím místě za celkem z Lille a vedoucím AC Milán. Návrat do Evropy je jedním z cílů Rosického, a tak letošní účinkování splnilo vytyčenou metu.


“Hodnotím to pozitivně. Po letech jsme byli znovu v Evropě a konfrontace s takto velkými týmy nám nastavuje zrcadlo. Obrovská zkušenost pro mladší hráče a rozvoj celého týmu. Stejně tak nám to ukázalo, že jsme v Evropě schopní konkurence i s velkými týmy, ale je jasné, že se musíme rozvíjet dál,“ zhodnotil Rosický počínání týmu v podcastu AC Sparta Praha.

Související obsahTěžká skupina na úrovni Ligy mistrů Spartu pořádně prověřila. Tým sice nepostoupil, ale ukázal hezké výkony a zkušenost s EL pomůže k rozvoji hráčů. “Oni potřebují tu konfrontaci s evropským fotbalem a jeho individualitami pro svůj růst,“ řekl sportovní ředitel pražského klubu.


Vedle setkání tváří v tvář s hvězdami světového fotbalu a poměření fyzických i technických dovedností, také vyzdvihl posílení mentální stránky, kterou tým zúročí v domácí soutěži. Mladí hráči si vyzkoušeli časovou náročnost nabitého programu a jak těžké je udržet koncentraci při několika rychle za sebou jdoucích utkání.

“To dělá rozdíly mezi dobrými hráči a skvělými hráči. Ti skvělí berou každý zápas na 100 %,“ promluvil Rosický o koncentraci, která hráčům prý chyběla v zápase s Plzní, jež následoval chvíli po utkání se Celticem. 

Související obsahV rozhovoru však také prozradil, které momenty ho v Evropské lize naopak zklamaly: “Zklamal mě určitě zápas v Miláně. Tam jsme jednoznačně propadli snad ve všem. Tam jsme si ukázali, jak se v Evropě nemá hrát. Zklamala mě třeba první pětiminutovka v Lille, kde jsme po prvních pěti minutách mohli 0:3 prohrávat. Ještě mě zklamaly výkony rozhodčích, které si myslím, že se na našich výkonech dost podepsaly.“

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.