UFC

Bitva na dosah! Přidá se Adesanya do klubu dvojnásobných šampionů?

Bitva na dosah! Přidá se Adesanya do klubu dvojnásobných šampionů?
Jan Blachowicz a Israel Adesanya | Zdroj: koláž tn.cz / UFC

Vypadá to, že adept na zápas roku 2021 má své datum. Šampion střední váhy Israel Adesanya by se měl postavit vládci polotěžké váhy Janu Blachowiczovi v březnu na UFC 259.

Duel visí ve vzduchu dlouho, ale oficiálně stvrzen nikdy nebyl. Nyní řada zdrojů přinesla zprávu o jeho konání. Na české MMA scéně informaci zveřejnil server MMAShorties.Podle neoficiálních informací měl datum duelu potvrdit sám trenér neporaženého Israela Adesanyi. Podle Eugena Baremana bude jeho svěřenec čelit polské síle 6. března na galavečeru UFC 259.


 


Šéf UFC Dana White je zápasu nakloněný a šanci vyzvat Blachowicze přiřkl Adesanyovi již dříve, čímž na čekací listinu odsunul Glovera Teixeiru, který si ve 41 letech vybojoval první příčku v polotěžké váze.


Související obsah
Adesanya si o šanci na druhý titul řekl po dominantním zápase s Paulem Costou v září 2020. Podruhé obhájil titul a přidal 20. výhru do bezchybné bilance. Nyní chce překročit hranice střední váhy a usednout i na trůn těžší kategorie.


Související obsah
Pokud se mu to podaří, stal by se teprve pátým zápasníkem v UFC, který současně držel titul ve dvou váhovkách. Prvenství patří McGregorovi, na kterého navázali Daniel Cormier, Henry Cejudo a Amanda Nunesová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události