Razýmová doběhla v první patnáctce! V celkovém hodnocení stoupá

Zdroj: Svaz lyžařů ČR

Aktuálně nejlepší česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová doběhla ve druhém díle Tour de Ski 14. V celkovém hodnocení si pak polepšila o deset příček na 16. pozici.

Na běžkyně čekala druhá etapa, první klasická. V distančním závodě na 10 kilometrů klasickým způsobem si z Češek nejlépe vedla Kateřina Razýmová. V závodě s hromadným startem doběhla čtrnáctá.

Česká jednička se v podstatě celý závod držela ve druhé desítce. Se startovním číslem 26 se rychle prokousala na 16. místo, ale jelikož se první desítka utrhla, naděje na výrazně lepší místo se rozplynuly.

Při nájedu do posledního okruhu se sice posunula na 12. místo, ale nakonec ve švýcarském Val Müstair finišovala jako 14. se ztrátou 24,7 sekundy na vítěznou Švédku Lin Svahnovou.

"Jsem tak napůl spokojená. Myslím, že výkonnostně jsem měla na lepší umístění, protože lyže byly skvěle připravené na stoupání, ale ve sjezdech jsem byla trochu pomalejší, což mě v té konkurenci možná stálo nějaké místo. Nicméně se ztrátou na čelo jsem spokojená, pozice do dalších závodů je dobrá a také je dobré vědět, že na to výkonnostně mám," prozradila po závodě Razýmová.

V celkovém hodnocení si polepšila o deset míst na 16. pozici a její aktuální ztráta je 1:37. Jako druhá Češka doběhla 39. Petra Nováková, 49. Petra Hynčicová a 50. Kateřina Janatová.

Výsledky druhé etapy Tour de Ski (10km klasicky - Val Müstair):

1. Svahnová (SWE) 30:09,9, 2. Supaková (RUS) +0,7, 3. Digginsová (USA) +0,8 ... 14. Razýmová (CZE) +24,7, 39. Nováková (CZE) +2:12,8, 49. Hynčicová (CZE) +3:02,5, 50. Janatová (CZE) +3:05,9.