UFC

UFC šampioni v ohrožení! O jejich místo usilují nebezpečná jména

UFC šampioni v ohrožení! O jejich místo usilují nebezpečná jména
Conor McGregor, Francis Ngannou a Jiří Procházka | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Rok 2020 přinesl tři nové UFC šampiony. Zbylých devět titul obhájilo, ale s novým rokem jsou tu i noví vyzyvatelé. Podívejte se, kdo by letos mohl usednout na trůn v nejprestižnější MMA organizace světa.

Matchmaking je často nevyzpytatelný a v UFC se může stát cokoli. Nicméně i tak se dají předpovědět ty největší hrozby, které čekají na úřadující šampiony mužských kategorií.
Těžká váha v té drží titul Stipe Miočič (20-3), který naposledy porazil Daniela Cormiera (22-3-1NC). Příští vyzyvatel je jasný. Čtyřmi výhrami v prvním kole si o právo vyzvat šampiona řekl knokautový umělec Francis Ngannou (15-3). A pokud úřadující šampion i napodruhé porazí Predátora, čeká ho další výzva. Do nejtěžší váhovky se řítí i podle mnohých nejlepší zápasník světa Jon Jones (26-1-1NC).

 

Polotěžká váha nového vládce Jana Blachowicze (27-8) čeká první obhajoba v březnu na UFC 2021 se šampionem střední váhy Israelem Adesanyou (20-0). Ať už Janek obhájí, nebo se Izzy stane dvojnásobným šampionem, na skalp vítěze čeká veterán Glover Teixeira (32-7) a o slovo se hlásí i Jiří Procházka (27-3-1). Pokud Český samuraj projde v únoru přes Dominicka Reyese (10-2), mohl by se přihlásit o titulovou šanci.


VIDEO: Podívejte se na rozhovor s Jiřím Procházkou o přípravě na Dominicka Reyese, ve kterém odhalil nečekáný průběh zápasu.
 

Střední váha Adesanya následující boj absolvuje v těžší kategorii, a tak si bývalý šampion Robert Whittaker (22-5) musí na odvetu počkat až do druhé poloviny roku. Otázkou však je, zda jako první odhalí rivalovu slabinu a vrátí mu porážku z roku 2019.
 

Velterová váhav kategorii do 77 kg je vyzyvatel jasný. Gilbert Burns (19-3) se měl pokusit Kamaru Usmana (17-1) obrat o titul již dvakrát v roce 2020, ale červencový duel zhatil koronavirus a v prosinci šampion odstoupil kvůli zranění. Do třetice se jejich zápas očekává na 13. únor.
 

Lehká váhasituace ve váhovce do 70 kg je v současnosti nejsložitější ze všech. Neporažený Chabib Nurmagomedov (29-0) oficiálně ukončil kariéru a brzy by měl být jeho titul prohlášen za volný. Jeho místo může zaujmout celá řada zápasníků. Jedním z adeptů na titul byl měl být podle Dany Whitea vítěz zápasu McGregor (22-4) vs. Poirier (26-6-1NC). V top pětce také čeká Justin Gaethje (22-3) a Charles Oliveira (30-8) a uvidí se, jak se organizace zapíše nováček Michael Chandler (21-5).


Související obsah


Pérová váha
v kategorii do 66 kg je vyzyvatel jasný! Na Alexandera Volkanowského (22-1), který dvakrát za sebou porazil, byť podle některých kontroverzním výsledkem, bývalého krále Maxe Hollowaye (21-6), čeká dvojka kategorie Brian Ortega (15-1-1NC). Šéf UFC dříve prozradil, že by se tento zápas mohl odehrát během února.
 

Bantamová váha rok 2021 ukáže, jak dlouho dokáže titul bránit Petr Yan (15-1). Na jeho místo si brousí zuby pět zápasů neporažený Aljamain Sterling (19-3), fenomenálním KO se do hry vrátil Cody Garbrandt (12-3) a brzy vyprší dopingový trest T.J. Dillashawovi (16-4), který chce po dvouleté pauze zamířit rovnou na vrchol.
 

Muší váhaDeiveson Figueiredo (20-1-1) v roce 2020 čtyřikrát ukázal, proč si zaslouží být šampionem. Krok s ním dokázal udržet jen Brandon Moreno (18-5-2) na UFC 256 a po remízové bitvě musí letos přijít odveta. V pozadí navíc hrozí návratem Henry Cejudo (16-2).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události