Hokej

Mlejnek souhlasí s kanadským trenérem! Češi podle něj nemají talent!

V pondělí večer se výprava českých juniorů vrátila leteckým speciálem z Edmontonu domů, dva dny poté hlavní kouč Karel Mlejnek zhodnotil vystoupení dvacítky na tiskové konferenci. „Skončili jsme ve čtvrtfinále, šampionát lze z pohledu výsledku hodnotit jako neúspěšný," konstatuje.

Český tým svým výkonem zklamal. Dokázal porazit pouze výběr Ruska, se Švédy ale padli 1:7, s Američany 0:7 a ve čtvrtfinále proti Kanadě pak odvedli bojovný výkon, ale nedali dát ani gól (0:3).

Kde hledat hlavní příčiny nezdarů? „Asi by to bylo na delší rozbor. Absolutně se chci vyhnout alibismu typu covidový rok, tomu, že hráči měsíc nehráli. Našemu týmu jednoznačně chyběla dovednost v rychlosti, z pohledu produktivity pak rozdíloví hráči," hodnotí Mlejnek.

Související obsah

Předností týmu byla soudržnost a bojovnost. „Vnímal jsem to stejně, potvrdil mi to i jeden z asistentů Pavel Trnka, který absolvoval čtvrté mistrovství světa. To je samozřejmě fajn," říká o fungujícím kolektivu hlavní kouč. „Na druhou stranu parta, pracovitost a soudržnost je věc jedna, úspěch versus neúspěch pak druhá."

Mezi hráče, kteří vynikali, řadí Svozila a Jiříčka. Jinak efektivita v zakončení a produktivita byly na mizerné úrovni. Mlejnek také odsouhlasil výrok kanadského kouče. „Budu jen citovat trenéra Kanaďanů z edmontonských novin: Češi očividně nemají talent, nemohou ho ukázat jako jiné země. Můžou nabídnout srdce, odhodlání a odolnost, díky tomu mohou vzdorovat týmům světové špičky," říká k tématu Mlejnek.

„Myslím, že mužstvo bylo na čtvrtfinále dobře připraveno. A že předvedlo výkon na hraně svých možností. Bohužel bez vstřelené branky, bohužel bez postupu do semifinále. Což znamená neúspěšné mistrovství světa," uzavírá Mlejnek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.