Hokej

Při play-off prchl ze svého týmu! Nyní slavný brankář vše vysvětlil

Při play-off prchl ze svého týmu! Nyní slavný brankář vše vysvětlil
Tuukka Rask | Zdroj: profimedia.cz

Finský brankář Bostonu Bruins Tuukka Rask se až nyní vyjádřil ke svému letnímu opuštění týmu v průběhu bojů o Stanley Cup. Sezónu předčasně ukončil při sérii s Carolinou za stavu 1:1 na zápasy. Rask musel nutně odletět za rodinou.

Nikdo z veřejnosti to v tu dobu příliš nechápal. Držitel Vezinovy trofeje z roku 2014 se při nejdůležitějších bojích sezóny "vykašlala" na svůj tým. Rask ale po více než čtyřech měsících promlulvil.

"Všechno se sebělo hrozně rychle. Volali mi v noci, že dceři není dobře. Museli k ní volat záchranku. V tu chvíli jsem měl hlavu v jednom kole. Měl jsem pocit, že musím hned odjet. Ráno jsem zavolal Camu Neelymu (prezident Bruins), krátce jsme to probrali a odjel jsem," řekl při předsezónním kempu Rask.

Související obsah

Podle jeho slov mu nikdo z týmu nic nevyčítá. Aby také jo, vždyť šlo o rodinu. "Žádný problém. Byli jsme v kontaktu přes léto a bavili se o životě. Teď nikdo nic neřeší," doplnil finský gólman.

Boston i bez Raska celou sérii s Carolinou zvládl v poměru 4:1 na zápasy. Ve druhém kole už ale nestačili na pozdější vítěze soutěže Tampu Bay.

Rodákovi ze Savonlinny končí po sezóně v Bostonu osmiletá smlouva. Nikde jinde ale Rask chytat nechce. "Nikde jinde hrát nechci. Takže když na to budu mít, budu hrát ještě jeden, dva, tři další roky. Když ne, tak ne," nastínil svou budoucnost gólman, který se objevil také v české extralize v dresu Plzně.

Podívejte se na skvělé zákroky Tuukky Raska, nad kterými dodnes zůstává rozum stát!

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události