NHL

To si děláš srandu?! Kuzněcov si půjčil Chárovu hokejku a nevěřil

Humorná situace se stala během tréninku hokejistů Washington Capitals. Hokejový útočník Jevgneij Kuzněcov si vypůjčil hokejku Zdena Cháry a nevěřil vlastním očím.

Chárova hůl měří dlouhých 165 centimetrů, což je o dva centimetry více, než měří nejmenší hráč ligy Nathan Gerbe. Kuzněcov si s nezvykle dlouhou hokejkou pohrál a zastřílel si s ní na bránu. 

Na videu je pak vtipná situace při jízdě ke střídačce, kde útočník jen kroutí hlavou. Zdeno Chára má od vedení soutěže výjimku na délku hole i čepele.

Chárovy hokejky jsou skutečným unikátem, o čemž vypovídá i odpověď slovenského obránce na Kuzněcovovu otázku, zda si ji může na chvíli půjčit: "Jen mi ji nezlom, moc jich nemám."

Související obsah

Ostatně hokejky hráčů jsou velmi citlivé téma. Každý je na nějakou zvyklý a pokud se byť jen o kousíček vychýlí z normálu, tak je to hned na výkonu poznat. Pro oficiální portál nhl.com se vyjádřil v minulosti i Jan Rutta. 

"Vybavuju si, že jsem se jednou pokoušel hokejku jen trochu si zkrátit. Snad pouze o dva milimetry. A hned to bylo znát," řekl vítěz Stanley Cupu z roku 2020. 

Související obsah

Ačkoliv se v dnešní době řeší příprava na zápasy, tak hole jsou jedny z nejdůležitějších faktorů, které dokáží ovlivnit výkon hráče. Jen se o tom tolik nemluví.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události