Motosport

Dokument o Schumacherovi nabídne rodinné záběry osm let po nehodě

Dokument o Schumacherovi nabídne rodinné záběry osm let po nehodě
Michael Schumacher Zdroj: twitter

Fanoušci legendárního pilota Formule 1 Michaela Schumachera se mohou tento rok těšit na unikátní dokument. Ten by měl nabídnout shrnutí celé jeho kariéry, a navíc by měl nabídnout i vzácné rodinné materiály. Schumacherův zdravotní stav je osm let po nehodě stále rodinným tajemstvím.

Nový dokument s jednoduchým názvem Schumacher by měl nastínit veleúspěšnou kariéru německého závodníka, ale také se bude věnovat i posledním rokům, během kterých Schumacherova rodina odmítala se světem sdílet zdravotní stav rekordmana Formule 1.

Dokument měl původně spatřit světlo světa v prosinci loňského roku, ale tyto plány zhatila pandemie koronaviru. Nyní je však podle německého Expressu film hotový.

Součástí filmu by měly být i rodinné nahrávky a výpovědi Schumacherovy ženy Corinny, jeho otce Rolfa i jeho syna Micka, který jde ve stopách otce a připravuje se na svou první sezonu ve Formuli 1.

Film by mohl fanouškům poodhalit zdravotní stav legendy, který rodina dlouhé roky tají před veřejností. Schumacher v roce 2013 utrpěl vážné poškození mozku po pádu při lyžování a od té doby nebyl na veřejnosti.

Související obsah


 

"Jsme velmi šťastní za důvěru, kterou nám rodina Michaela Schumachera dala. Bez jejich podpory by vznik tohoto filmu nebyl možný," uvedl Benjamin Seikel ze společnosti B 14 Film, která dokument vytváří.


Michaelův syn Mick Schumacher jde ve stopách svého otce a příští sezonu bude závodit ve Formuli 1:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události