Hokej

Koronavirus zaúřadoval v hokeji. Druhá liga dostala definitivní stopku

Smutné zvěsti se bohužel naplnily. Hokejová druhá liga, tedy třetí nejvyšši hokejová soutěž, se v letošní sezoně bohužel nerozjede. Důvodem je stále nelepšící se situace okolo pandemie koronaviru.

Zatímco Tipsport extraliga a Chance liga se dokázaly se současnými podmínkami srovnat, a i přes koronavirus běží, třetí hokejová liga se už v letošní sezoně hrát nebude.

Důvodem, proč se druhá liga nemůže hrát, je ten, že stále spadá pod amatérskou soutěž a platí na ní současná vládní opatření.

Proto je nyní už jisté, že se nestihne odehrát alespoň polovina zápasů v soutěži a druhá liga se musí předčasně ukončit.

Související obsah

„Výkonný výbor pověřil v této souvislosti prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále, aby v případě, kdy bude jasné, že v základní části není možné odehrát alespoň polovinu utkání, rozhodl o ukončení soutěže,“ stálo v tiskové zprávě hokejového svazu už minulý týden a předseda Českého hokeje Tomáš Král tak v pondělí s definitivní platností učinil.

Jeho rozhodnutí se pak týká i mládežnických soutěží, které jsou také předčasně ukončeny, a to už podruhé za sebou. Nicméně stále alespoň existuje možnost, že by si týmy mohly v případě rozvolňování zahrát přípravná utkání a trénovat tak na nadcházející ligový ročník.

„Znovu proto apeluji na majitele a provozovatele zimních stadionů, aby ledové plochy podle možností nerozpouštěli, protože tréninková činnost a náhradní zápasový program budou zahájeny, jakmile to vládní opatření umožní,“ dodal Král.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události