NHL

Miloval jsem každou minutu. Legenda se loučí. Koivu oznámil konec

Miloval jsem každou minutu. Legenda se loučí. Koivu oznámil konec
Zdroj: Profimedia

NHL přichází o jednu ze svých legend. Mikko Koivu oznámil, že nebude dál pokračovat v kariéře. "Nebyl jsem schopen dát týmu to, co jsem chtěl," odůvodnil svůj konec.

Bývalý kapitán Minnesoty po patnácti letech opustil organizaci Wild a připojil se k Blue Jackets. Za něj ale stihl odehrát jen sedm zápasů, ve kterých si připsal dva body.

"Nebylo to jednoduché rozhodnutí. Miloval jsem každou minutu, kterou jsem v Columbusu odehrál. Doufal jsem, že budu týmu schopen pomoci, ale nebyl jsem schopen se dostat na úroveň, na kterou jsem potřeboval," prohlásil.

"Musel jsem si přiznat pravdu a být upřímný ke spoluhráčům. Teď je ten nejlepší čas na to, abych skončil," dodal.

Související obsah

Koivu odehrál v NHL 1035 zápasů v základní části, dalších 59 jich přidal ve vyřazovací části. Celkem nasbíral 37letý útočník 739 bodů.

Na Stanley Cup sice nedosáhl, ale má doma kompletní sbírku medailí z mistrovství světa a stříbro i bronz z olympiády. S finskou reprezentací ovládl i šampionát osmnáctek.

O jeho budoucím zaměření je zřejmě jasno. Od roku 2007 působí v pozici spolumajitele jeho mateřského klubu TPS Turku. Otázkou však zůstává, zda mu nakonec ještě nepomůže i na ledě.

Mikko Koivu kariéru uzavřel, Columbus má ale v sestavě další šikovné hráče. Takto rozhodl nájezdy Texier:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události