Hokej

Hokejové neštěstí: Střecha stadionu se zřítila pod náporem sněhu

Katastrofa potkala italský klub Wipptal Broncos působící v Alpské hokejové lize. Střecha jejich Weihenstephan Arény nevydržela nápor sněhu, zřítila se a poškodila i nosnou konstrukci.

Ještě den před neštěstím v hale v Jižním Tyrolsku probíhaly hokejové tréninky, ale 10. února ráno byl s arénou, postavenou v roce 1983, konec.
 


Klub informoval, že při zborcení střechy nebyl nikdo zraněn a v současnosti se vyšetřují rozsahy škod. Propad pláště stadiónu poškodil i nosnou konstrukci. Nejpravděpodobnější scénář tak je, že arénu čeká demolice.

Související obsahBez haly není jisté, jak bude pokračovat sportovní činnost klubu. Nicméně Alpska hokejová liga vyjádřila podporu a vzhledem k okolnostem nabízí Wipptalu Broncos maximální míru flexibility.
 

Wipptal Broncos jsou v současnosti 11. v tabulce AHL.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Krejčí pomohl gólem k výhře v Olomouci, Energie zdolala Kometu

Hokejista David Krejčí dokázal gólem do prázdné brány definitivně rozhodnout o výhře jeho Olomouci proti Mladé Boleslavi 2:0. V rámci předehrávky 16. kola Tipsport extraligy se pak z výhry radují také v Karlových Varech, domácí Energie totiž porazila Kometu Brno 5:3.