Sjezdové lyžování

Ledecká je jedna z favoritek sobotního sjezdu! Kdo je její soupeřka?

Ledecká je jedna z favoritek sobotního sjezdu! Kdo je její soupeřka?
Zdroj: Profimedia

Neúčast italské lyžařky Sofie Goggiové dává šanci dalším lyžařkám na zisk medailové sady na MS v Cortině d'Ampezzo. Zatímco v Super-G potvrdila roli favoritky Lara Gutová-Behramiová, tak v sobotním sjezdu mezi největší adeptky na zlatý kov patří i česká hvězda Ester Ledecká. Počítat se musí i se Švýcarkou Corinne Suterovou nebo Američankou Breezy Johnsonovou.

Goggiová triumfovala ve čtyřech z pěti sjezdů v letošní sezóně a v případě, že by byla zdravá, byla by jasnou favoritkou. Stejně jako Gutová-Behramiová ve čtvrtečním Super-G. Bohužel Goggiová se na konci ledna zranila.

Úřadující olympijské šampionce v této disciplíně chybí ve sbírce zlato z MS stejně jako Suterové. Ta obhajuje malý glóbus a v prvních dvou závodech letošní zimy obsadila první a druhé místo.

Související obsah

Ledecké chybělo v Super-G na medaili pouze šest setin sekundy, a tak se předpokládá, že na medaili znovu zaútočí v sobotním sjezdu. V tom triumfovala v roce 2019 v kanadském Lake Louise. "Ve čtvrtek to sice na medaili nestačilo, ale když bude Ester jezdit takto, dřív nebo později ji získá," prohlásil trenér Ledecké Tomáš Bank.

Na start sa nepostaví Petra Vlhová a Mikaela Shiffrnová. Obě daly přednost tréninku před nabitým druhým týdnem. V tom Vlhová absolvuje čtyři starty a Američanka tři.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události