Basketbal

Velký smutek českého basketbalu: Zemřeli dva členové Síně slávy

Velký smutek českého basketbalu: Zemřeli dva členové Síně slávy

Česká basketbalová federace v úterý oznámila velmi smutné zprávy, zemřeli totiž hned dva členové Síně slávy, Vladimír Heger a Jaroslav Tetiva.

Oba dva se dožili úctyhodného věku 89 let, přesto je jejich smrt smutnou událostí, pro český basketbal toho udělali mnoho.

Vladimír Heger získal ligový titul jako hráč v roce 1954 s ATK/ÚDA Praha, ale významější byla jeho trenérská role. Když vedl mužský národní tým, dotáhl ho ke stříbru a bronzu z mistrovství Evropy, ženy dovedl na evropském šampionátu k bronzu.

V roli trenéra a funkcionáře působil i u Nizozemska, Turecka a Portugalska. Pracoval také jako sportovní redaktor. Do basketbalové Síně slávy byl uveden v roce 2017.

Jaroslav Tetiva byl veleúspěšným hráčem. S týmy Slovan Orbis Praha, ÚDA Praha, a Zbrojovka Brno oslavil celkem pět ligových titulů. Za reprezentaci si připsal úctyhodných 176 startů a získal tři medaile z mistrovství Evropy. Do Síně slávy byl uveden v roce 2006.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Basketbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.