Ostatní sporty

Norové opanovali závod na 15 kilometrů, Čechům se nedařilo

Norové opanovali závod na 15 kilometrů, Čechům se nedařilo
Zdroj: SLŽR

Českým běžcům na lyžích se na světovém šampionátu nepodařil závod na 15 kilometrů s intervalovým startem. Nejlepším byl Michal Novák, který doběhl 35. Medailové pozice obsadili kompletně Norové. Zvítězil Hans Christer Holund.

Novák přitom vstoupil do závodu naprosto výborně. Na mezičasu na 1,8 kilometru byl neskutečně rychlý a projel ho v pátém čase. Jenže postupně začal zvolňovat a na pátém kilometru už byl mimo nejlepší dvacítku.

Nakonec skončil na 35. místě se ztrátou dvou minut a 51 sekund. "Dneska to bylo špatné. Začátek závodu jsem měl rychlejší, dařilo se mi držet techniku a dobře to odjíždělo. Po prvním okruhu jsem se cítil čerstvý a říkal jsem si, že jsem závod rozjel s rezervou a měl jsem ho pod kontrolou. Při nájezdu do druhého okruhu se mi ale zasekly lyže. Když jsem je položil na sníh, začaly mě brzdit, při odrazu mě tahaly za nohy. Nedokázal jsem se s tím srovnat a ve druhém okruhu jsem prošel krizí. Ani ve třetím okruhu už jsem se pak nedokázal vymáčknout. Ten výsledek mě mrzí," popsal po závodě Novák.

Související obsah

"Myslím, že to nebylo špatnou mázou nebo že by servis udělal něco špatně. Faktem je, že to neodjíždělo, ale možná to bylo přímo lyžemi, dostali jsme tady totiž nové prototypy a startovat na nich byl asi trochu risk, který nevyšel," uzavřel své hodnocení.

Na 43. pozici dojel Petr Knopp. Nejhorším z Čechů byl Adam Fellner na 58. místě. Mezi ně se vklínil na 55. místo ještě Jonáš Bešťák. Závod ovládli Norové, kteří obsadili kompletní stupně vítězů. Zvítězil Hans Christer Holund, druhý dojel Simen Hegstad Krueger a třetí Harald Oestberg Amundsen.

Intervalový závod nevyšel ani Kateřině Razýmové:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události