NFL

Washington už nebude jako dřív, klub NFL nebude mít roztleskávačky

Washington už nebude jako dřív, klub NFL nebude mít roztleskávačky
Roztleskávačky Zdroj: Profimedia

Další velkou změnu připravuje celek NFL Washington Football Club. Poté, co tým amerického fotbalu změnil své logo indiána a název klubu, přichází o roztleskávačky. Ty nahradí taneční soubor.

Tým, který má na starost roztleskávačky ovšem tvrdí, že změna nepřichází kvůli tvrzení bývalých tanečnic, že byly sexuálně obtěžované. Tento krok berou jako součást rebrandingu.

V minulosti totiž Washington změnil svůj název z Redskins na Football Club. Některým lidem přišel urážející. V překladu totiž znamenal “Rudokožci.“  Další změnou pak bylo logo indiána, tedy původního obyvatele Spojených států, kterého nahradilo písmeno "W".

V roce 2022 by ovšem tým mohl dostat nové jméno. Prezident klubu totiž prozradil, že název “Football Club“ je pouze dočasný.

Washington se tak stane prvním týmem v NFL, který nebude mít roztleskávačky. Třeba takové celky jako Los Angeles Rams a New England Patriots mají ve svých roztleskávačských týmech i muže.

Otázkou tedy zůstává, jaké novinky ještě Washington přinese. Pro některé fanoušky klubu jsou to příliš velké změny a od klubu se odvrací. 

Vrcholem amerického fotbalu je Superbowl. Letos v prestižní poločasové přestávce vystupoval zpěvák The Weeknd. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události