Baník nasázel bůra Příbrami, Opava překvapila Pardubice

Zdroj: Oficiální stránky Baníku Ostrava

V sobotu měla česká nejvyšší fotbalová soutěž na programu tři zápasy. V tom prvním uspěla Opava, která porazila Pardubice 1:0 a ještě více se vzdálila Příbrami. Tu deklasoval Baník 5:0 a Zlín si v naprosté pohodě poradil s českobudějovickým Dynamem.

Baník svůj zápas s Příbramí zvládl v naprosté pohodě. O svém vítězství rozhodl během dvou minut v prvním poločase, když se nejprve trefil Ndefe a po něm Holzer. Ve druhém poločase Příbram úplně odešla a inkasovala ještě třikrát.

Postupně se trefili Tetour, vzápětí Šašinka a poslední branku vsítil Pokorný. Ostrava se tak posunula před Pardubice na sedmé místo. Příbram je poslední.

Zlín potvrdil zlepšující formu a proti Českým Budějovicím zapsal třetí vítězství v posledních čtyřech zápasech. Vítězný gól dal nádhernou střelou z přímého kopu Roman Potočný.

Ve druhém poločase byl Zlín i nadále lepší a výsledek si v klidu hlídal. Navíc přidal ještě další dvě branky zásluhou Dramého a Simerského. Dynamo nezvítězilo už v pátém zápase v řadě a je desáté. Zlín se k nim dotáhl na rozdíl pouhého jediného bodu.

V Opavě bylo v prvním poločase k vidění několik zajímavých situací, které si připravily oba celky. Solil chtěl využít zaváhání Kulhánka, ale jeho střelu pokryl Digaňa. Nejvíce vzruchu ale bylo v nastaveném čase prvního poločasu.

Opava máčkla svého soupeře a vše vyvrcholilo penaltovým zákrokem, kdy Cadu trefil vysokou nohou Žídka do hlavy. K vidění tak byla spousta krve a červená karta pro hráče Pardubic. K penaltě se následně postavil Tomáš Smola a proměnil.

Ve druhém poločase se sice Východočeši zlepšili, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Opava tak navýšila náskok na poslední Příbram.

Sobotní výsledky Fortuna ligy:

Opava - Pardubice 1:0 (1:0)
Branka: 45+6. Smola (pen.).

Zlín - České Budějovice 3:0 (1:0)
Branky: 28. Potočný, 63. Dramé., 73. Simerský.

Ostrava - Příbram 5:0 (2:0)
Branky: 37. Ndefe, 39. Holzer, 56. Tetour, 60. O. Šašinka, 75. J. Pokorný.

Už v úterý svůj zápas zvládla Sparta, když porazila Příbram:

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.