Pardubice jsou dalším postupujícím! Brno si vynutilo pátý zápas

Hráči Dynama Pardubice Zdroj: Profimedia

Třetím postupujícím týmem z předkola play-off jsou Pardubice, které vyřadily Karlovy Vary. Ve čtvrtém zápase zničily Západočechy na jejich ledě 5:1. Postup ani na druhý pokus neurvaly Vítkovice. S Brnem padly opět 1:2 v prodloužení.

Zápas mezi Karlovými Vary a Pardubicemi byl od začátku hodně vyhecovaný a o roztržky nebyla nouze. Přesto během prvních dvaceti minut branka nepadla.

Ta přišla až po polovině zápasu, když se z dobré pozice prosadil Patrik Poulíček. Do přestávky bylo ještě veseleji. Na vzdálenější tyč se trefil Jakub Nakládal. Zápas mohl zdramatizovat domácí Beránek, ale Klouček jeho únik vychytal.

Na 3:0 zvýšil svým třetím gólem v předkole Andrej Kosticyn. Karlovarským následně hodně tekly nervy a Václav Skuhravý dostal trest na pět minut plus do konce utkání. Sekáním se navíc provinil ještě brankář Novotný a Východočechy čekala dlouhá přesilovka.

Tu využil Luboš Horký, který se prosadil dokonce dvakrát během půlminuty. Čestný zásah si za domácí připsal alespoň Petr Koblasa. Pardubice tak zvítězily 5:1, celou sérii ovládly 3:1 a ve čtvrtfinále narazí na Mladou Boleslav.

Vítkovice svůj druhý mečbol opět neproměnily. Přitom od 11. minuty byly ve vedení. Zcela osamocený Marek Kalus propálil Vejmelku. Kometa ve druhé části sice srovnala zásluhou Martina Zaťoviče, ten se ale provinil nedovoleným bráněním gólmanovi a po coach challenge tak gól nebyl uznán.

Z vyrovnání se tak mohli radovat až v poslední dvacetiminutovce, kdy se po teči mohl radovat Jakub Klepiš. Tentokrát byla trenérská výzva neúspěšná. Zápas tak opět dospěl do prodloužení.

Tam mohl rozhodnout Lakatoš, ale ve výborné pozici mezi kruhy minul. Stejně tak neuspěl Kalus a Brno trestalo. Rhett Holland vyslal od modré přízemní střelu a svým prvním gólem za jihomoravský celek rozhodl o tom, že se půjde do pátého, tedy posledního zápasu.

Předkolo play-off Tipsport extraligy:

Karlovy Vary - Pardubice 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Branky:  55. Koblasa – 33. Poulíček (J. Kolář), 37. Nakládal (A. Kosticyn), 43. A. Kosticyn, 52. L. Horký (Mikuš), 53. L. Horký (O. Roman, J. Kolář).
Konečný stav série: 1:3.

Kometa Brno - Vítkovice 2:1 pr. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 52. Klepiš (F. Král, Mueller), 67. Holland (Bondra, Bartejs) – 11. M. Kalus (Flick, Mallet).
Stav série: 2:2.

Sparta sice na své první zápasy play-off čeká, ale takto uspořádala tradiční akci Sparta vzdává hold: