Tenis

Je to úžasný úspěch, říká Medveděv po historickém sesazení Nadala

Je to úžasný úspěch, říká Medveděv po historickém sesazení Nadala
Daniil Medveděv | Zdroj: Profimedia

Mužský tenis zažívá změnu, jaká tu přes patnáct let nebyla. Na pozici světové dvojky se dostal Rus Medveděv, který z tohoto úspěchu neskrývá radost a těší se především na US Open.

Od roku 2005 měl mužský tenis pevně danou jistotu: Na pozicích jedničky a dvojky byli vždy členové tzv velké čtyřky (Novak Djokovič, Rafael Nadal, Roger Federer a Andy Murray). Jenže to se právě změnilo.

Daniil Medveděv získal o víkendu titul v Marseille, čímž potvrdil svůj posun na druhou pozici světového žebříčku, ze které sesadil Rafaela Nadala.

"Jen jsem vám chtěl vzkázat, jak šťastný jsem, že jsem se stal světovou dvojkou. Obzvláště, když je to poprvé od roku 2005, kdy se někdo mimo velkou čtyřku dostal na druhou pozici. Takže je to úžasný úspěch," vzkázal ruský tenista svým fanouškům.

Ve svém pozdravu také vzpomněl na své první grandslamové finále na US Open 2019, které zopakoval letos na Australian Open. Na ten největší triumf ale stále čeká.

"Vždycky se těším na svůj návrat na US Open a doufám, že vás letos všechny uvidím na stadionu," přidal přání, které bohužel nemá ve svých rukách.

Související obsah

Pokud si Medveděv brousí zuby na první místo žebříčku, musí ještě pořádně zabrat. Na Novaka Djokoviče ztrácí přes dva tisíce bodů.

Medveděv umí být při zápase i pořádně vzteklý, takto na začátku března rozmlátil svou raketu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události