Fotbal

Velká změna ve fotbalové Plzni, Viktoriáni mění majitele

Velká změna ve fotbalové Plzni, Viktoriáni mění majitele
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Plzeň má nového majitele. Novým držitelem všech akcií se stává Adolf Šádek. Dosavadní vlastník Tomáš Paclík odchází z osobních i zdravotních důvodů.

''Ze zdravotních a osobních důvodů jsem se rozhodl výrazně omezit podnikatelské aktivity, z nichž tou nejviditelnější byl samozřejmě fotbal a vlastnictví Viktorie Plzeň. Jedenáct let jsme klub společně s Adolfem Šádkem budovali a byli jsme po celou dobu jeho řízení partnery. Při rozhodování o budoucnosti klubu byl tedy právě on pro mě jedinou variantou, která zaručuje kontinuitu,'' řekl pro web Viktorie Paclík. 

Nový majitel Adolf Šádek stál v pozadí úspěchů Plzně. Podle informací ze zákulisí mu právě většina pracovníků v českém fotbale, přičítá skvělý rozhled v tomto prostředí. 

Takto sledovali příznivci fotbalové Plzně zápasy na jaře při první vlně covidu-19:


''Klub je pro mě naprostou prioritou, mám k němu srdečný vztah a jeho budoucnost mi není lhostejná. Po zralé úvaze jsem se tedy rozhodl jej převzít,'' vyjádřil se nový vlastník společnosti Viktoria Plzeň 1911 a.s. na webu klubu. 

Jestli tato změna významně ovlivní dění v klubu zatím není jasné. Ovšem již v minulosti se o této výměně spekulovalo. Nyní přišla a Plzeň tak může zahájit novou éru pod novým vlastníkem. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události