Kometa schytala v Třinci debakl. Sparta si poradila s Olomoucí

Play-off hokejové extraligy už začalo i pro dva nejlepší celky základní části, Spartu a Třinec. Oceláři si v úvodním duelu s Kometou Brno poradili hladce 5:0. Pražané s Olomoucí odehráli vyrovnanější utkání, ale také si připsali triumf.

Oceláři pár kol před koncem základní části vedli, ale nakonec se museli smířit pouze s druhým místem. Do play-off však vlétli ve velkém stylu a dali najevo, že jsou připraveni porvat se o mistrovský titul.

Do Třince přijela Kometa Brno, která odehrála těsnou a napínavou sérii s Vítkovicemi. Další výlet do Slezska ale hokejistům z Brna nevyšel.

Za domácí skórovali v druhé minutě Kundrátek a Kovařčík, čímž určili tempo zápasu. Když ve třinácté minutě skóroval ještě Růžička, hosté poslali do brány Klimeše místo Vejmelky, aby změnili průběh utkání.

Kometa vyslala nakonec na bránu pouze o tři střely méně, jenže Kacetla nikdo nepřekonal. Naopak příchozího Klimeše překonali z přesilovek Rodewald a Hrňa, kteří tak stanovili konečné skóre 5:0.

Na led vítěze základní části přijeli hokejisté Olomouce. Sparta šla do vedení díky brance Vladimíra Sobotky z 13. minuty. Olomouci se podařilo zásluhou Koloucha srovnat na konci druhé třetiny, ale ještě před přestávkou vrátil vedení Spartě Košťálek.

Olomouc se v třetí třetině snažila srovnat, ale brankáře Saláka podruhé už překonat nedokázala. Naopak při závěrečné hře bez brankáře přidal svůj druhý gól a třetí bod v utkání Sobotka.