Kde nechali Švýcaři svou přesnost? Zápas se odložil kvůli špatné bráně

Zápas fotbalové kvalifikace o mistrovství světa mezi Švýcarskem a Litvou se opozdil o čtvrt hodiny z bizarního důvodu. Jindy precizní Švýcaři měli jednu branku o deset centimetrů vyšší než druhou.

Švýcaři jsou proslulí svou přesností. Přirovnání, že něco šlape jako švýcarské hodinky, používá kdekdo. Ale ani ve Švýcarsku nejsou lidé neomylní, což na vlastní oči viděli fotbalisté Litvy.

Litva hrála v neděli večer kvalifikační utkání o mistrovství světa právě ve švýcarském St. Gallenu, jenže místo původních 20:45 se úvodní hvizd přesunul až na devátou hodinu, hřiště totiž neodpovídalo pravidlům.

Pár minut před výkopem se totiž přišlo na to, že jedna z branek je o deset centimetrů vyšší, než by měla být. Pořadatelé proto museli ihned z útrob stadionu přinést náhradní zařízení, kvůli jehož instalaci se výkop o čtvrt hodiny zpozdil.

Nová brána navíc měla děravou síť, takže až po rychlé úpravě lepící páskou se mohlo začít hrát. Domácí zvítězili díky jedinému gólu z druhé minuty utkání, o který se postaral Xherdan Shaqiri.

Podobná zvláštnost se stala také na podzim v Evropské lize. Tottenham hrál v Makedonii a hostujícím gólmanům se nezdála velikost branky. Trenér José Mourinho ji šel sám zkontrolovat a odhalil, že je o pět centimetrů menší. Makedonci poté branky vyměnili a mohlo se hrát na regulérním hřišti.

Tottenham to poté v Evropské lize dotáhl až do osmifinále, ve kterém ho vyřadilo Dinamo Záhřeb díky hattricku Oršiče: