Kvitová dlouhou bitvu nezvládla, Vondroušová uhrála jen tři gemy

Petra Kvitová si na tenisovém turnaji v Miami čtvrtfinále nezahraje. Nad její síly byla v třísetové bitvě světová pětka Elina Svitolinová. Ani Markéta Vondroušová z osmifinále nepostoupila, proti Bělorusce Sabalenkové uhrála pouhé tři gemy.

Do prvního setu vlétla Kvitová ve velkém stylu. Svou ukrajinskou soupeřku prakticky k ničemu nepustila a díky dvěma brejkům ho vyhrála 6:2.

Druhá sada byla o poznání vyrovnanější, do stavu 5:5 si obě tenistky držely svá podání a nenabídly ani jeden brejkbol. Jenže poté světová desítka z Česka dala soupeřce dvě možnosti a Svitolinová tu druhou využila. Světová pětka poté udržela své podání a poslala zápas do rozhodujícího setu.

Ten nabídl hned několik zvratů. Ukrajinka vyhrála první tři gemy a zdálo se, že zápas už neztratí, ale Kvitová odpověděla ziskem čtyř her v řadě. Poté zabrala opět Svitolinová a za stavu 5:4 šla podávat na vítězství.

Jenže v tu chvíli opět přidala rodačka z Bílovce a srovnala na 5:5. Bohužel v zápětí opět ztratila svůj servis a Svitolinová poté dokázala dopodávat zápas do vítězného konce.