Motorsport

VIDEO: Závodnice jako zázrakem přežila drsný karambol bez zranění

Historicky první závod série Extreme E poznamenala děsivá nehoda závodnice Claudie Hurtgenové. Němka z hrůzu nahánějící nehody naštěstí vyvázla bez zranění.

Extreme E je nová série offroadových závodů, která začala nyní v Saudské Arábii. Hned v první kvalifikaci ale došlo na nehodu, která závodění na chvíli zastavila.

Claudia Hurtgenová při sjíždění kopce ve smyku narazila na kámen, který její závodní stroj vymrštil do vzduchu. Automobil několikrát tvrdě dopadl na zem zatímco dělal jeden přemet za druhým a přihlížejícím musela tuhnout krev v žilách.

Německé závodnici se naštěstí nic nestalo, ale její tým musel dlouho trnout, jelikož rádiové spojení fungovalo pouze směrem do havarovaného auta. Hurtgenová slyšela svůj tým, ale její zprávu, že je v pořádku, tým neslyšel.

"Jen jsem odpočívala v autě a čekala na zelené světlo (indikující, že může bezpečně opustit vůz)," uvedla pro autosport.com.

 

Související obsah

Jediné poranění, které během nehody utrpěla, bylo kousnutí do jazyka. Její tým Spark Racing Technology se dal ihned do oprav, a pokud bude auto v provozu, hned v neděli by do něj Hurtgenová chtěla opět nasednout.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton otočil utkání s Arsenalem a ukončil sérii nezdarů

Posledním duelem patnáctého kola Premier League byl souboj mezi Evertonem a Arsenalem. Hosté vedli po brance Ødegaarda 1:0, ale Richarlison v 79. minutě srovnal, aby ve druhé minutě nastavení otočil stav duelu Gray. Everton tak po dlouhé době vyhrál a posunul se na dvanácté místo Premier League.

Krátká zpráva

České házenkářky těsně udolaly Slovenky a na MS postupují ze skupiny

V posledním utkání základních skupin na mistrovství světa v házené hrály Češky proti Slovenkám a vítěz duelu postupoval ze skupiny. Svěřenkyně trenéra Bašného prohrávaly v prvním poločase již o pět gólů, ale ještě do poločasu ztrátu dohnaly a nakonec vyhrály těsně 24:23.