Fotbal

Jako dítě přišel o zrak i sluch, díky kamarádovi však sleduje fotbal živě!

Kolumbijský fanoušek Jose Richard Gallego, který přišel o zrak i o sluch, si i tak dokáže vychutnat plnými doušky zápas svého oblíbeného týmu.

Pan Gallego přišel o zrak i sluch, když mu bylo pouhých devět let. Dodnes trpí Usherovým syndromem, ale fotbal, který tak rád v mládí sledoval, si může vychutnat i skrze svou hluchoslepotu.

Jeho přítel, tlumočník a průvodce Cesar Daza mu totiž sérií speciálních gest, při kterých jezdí s Gallegovými rukami po dřevěné miniatuře hřiště, dokonale popisuje dění a vtahuje jej do děje.

Populárním se toto video stalo během MS 2018, kdy spolu takto sledovali triumf Kolumbie nad Polskem. Stejně tak si díky hmatu užil ve stejném roce i zápas své oblíbené Barcelony.

Související obsah

Po katalánském derby s Gironou se navíc setkal se svými hvězdnými krajany – obráncem Barcelony Yerrym Minou a útočníkem Girony Johanem Andresem Mojicou.

"Je úžasné mít možnost vidět Cesarovýma očima něco tak velkého jako Camp Nou, cítit světla a teplo lidí. A bylo to velmi zvláštní, setkat se s Yerrym," pronesl tehdy pro ESPN.

Oba dva spojila před několika lety společná láska k fotbalu. Pan Daza vytvořil různá gesta pro tresty, rohy, vhazování a červené karty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události