NHL

Vegas přejelo Kings, Nosek zazářil třemi body. Kořenář poprvé v základu!

Tomáš Nosek prožil povedený večer. Hned třemi body se podepsal na vysokém vítězství Zlatých rytířů nad Los Angeles. Poprvé v kariéře se od úvodní minuty postavil mezi tyče Josef Kořenář.

Vegas vykročilo za vítězstvím velmi výrazně již v první třetině, kdy nasázelo hned tři góly, přičemž o úvodní branku se postaral právě Nosek, který po rychlém brejku zavěsil z kruhu přesně do šibenice.

Velmi kuriózní byla třetí trefa Golden Knights. Pacioretty ve středním pásmu poslal backhandový oblouček, který před brankářem Quickem skočil a odrazil se za jeho záda.

Tým z města hazardu v konečném součtování vyhrál 6:2 a je to již čtvrtý triumf v řadě. Nosek ke gólu přidal ještě asistenci na druhém a šestém zásahu a byl vyhlášen hlavní hvězdou večera.

Třetí gól Vegas byl hodně laciný. Brankář Quick podcenil situaci a pustil tento plachťák Maxe Paciorettyho:

Již třetí porážku v řadě zaznamenalo San Jose. Poprvé v kariéře se od úvodní minuty postavil mezi tři tyče Josef Kořenář, ale v konečném součtování úspěch neprožil.

Anaheim navázal na svou poslední výhru a opět vstřelil čtyři góly, přičemž další mu ještě nebyl pro coach challenge uznán. San Jose se v závěru sice zmohlo na lehkou dramatizaci v podobě snížení.

Jenže Ducks si případný finiš pohlídali a navíc v posledních momentech definitivině ztvrdili svůj triumf.