Emotivní večer! Tokarski věnoval výhru zesnulému otci, čekal na to léta

Emotivní večer! Tokarski věnoval výhru zesnulému otci, čekal na to léta
Zdroj: Profimedia

Velmi emotivní večer prožil brankář Buffala Dustin Tokarski. Po více než pěti letech dosáhl v nejlepší hokejové soutěži na vítězství a symbolicky tak mohl uctít památku svého otce.

Naposledy se Tokarskému povedlo v NHL vyhrát 12. prosince 2015, kdy působil v Montrealu. Poté ale trávil roky výhradně na farmách a do NHL se dostával sporadicky.

Tokarského táta Mark zemřel v roce 2017. "Ztratil jsem před lety otce a tohle je první výhra v NHL od jeho smrti," říkal po utkání evidentně dojatý gólman.

"Hned po zápase jsem udělal to gesto a ukázal jsem mu, že to vítězství je pro něj," líčil dál šťastný muž, který se o triumf nad Washingtonem zasloužil 27 zásahy.

Zdroj: Profimedia

Tokarski se při slovech o otci a tom, že jeho památku mohl uctit až po několika letech, začal zajíkat. Tak dojemný moment to byl.

Buffalo se v posledních zápasech zvedá, dokázalo rozbít dlouhou sérii porážek a i když je stále poslední, není propast tak velká.

Dostat Sabres ze dna tabulky může i nečekaná opora – gólman, jenž dvakrát v kariéře vyhrál prestižní Calder Cup (trofej pro vítěze AHL – pozn. red.).

Náhradník Tokarski se dostal mezi tyče při zranění nejprve Linuse Ullmarka a nyní i Cartera Huttona. Trenér si jeho výkony chválí.

"S každým zápasem jde nahoru. Je stále více sebevědomý. V AHL se zapsal skvělými výkony a tento večer si prostě zasloužil," řekl Don Granato na adresu zkušeného náhradníka.

Související obsah

V letošním ročníku nastoupil rodák z Humboldtu do sedmi zápasů a jen čtyři z nich prohrál v základní hrací době. Dvakrát pomohl svému celku k bodu. Úspěšnost si drží kolem 91 procent.

Kromě Tokarského prožil zajímavý večer i Jakub Vrána, který při své premiéře v Detroitu skóroval:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události