Boleslav udělala krok k záchraně. Plzeň neudržela vedení s Jablocem

Fotbalisté Mladé Boleslavi udělali veledůležitý krok k záchraně ve Fortuna lize. V utkání 27. kola totiž porazili doma Opavu 2:0 a odpoutali se od sestupového pásma. V souboji dvou týmů hrajících o pohárovou Evropu se Plzeň s Jabloncem rozešly smírně.

Středočeský tým je v letošní sezoně hodně namočený do případného sestupu, nicméně po sobotě se mu už dýchá lépe.

Po výhře 2:0 nad Opavou, které patří sestupové 17. místo, se totiž Boleslav dostala na 14. pozici, a momentálně tak má na šestnácté Brno sedmibodový náskok. Zbrojovku však v neděli ještě čeká duel s Pardubicemi.

O výhře Mladé Boleslavi rozhodl ve druhém poločase Jaromír Zmrhal, pro kterého to byla třetí trefa od příchodu z Itálie. Skóre na konečných 2:0 pak upravil Michal Škoda.