Hokej

Jaký Čech má největší šanci v draftu NHL? Jedničkou je kanadský obránce

Jaký Čech má největší šanci v draftu NHL? Jedničkou je kanadský obránce
Stanislav Svozil Zdroj: Profimedia

Talentovaný obránce brněnské Komety Stanislav Svozil by se podle kanadské televizní stanice TSN měl zařadit do druhého kola draftu NHL. Vyplynulo to ze žebříčku, který sestavil televizní expert Bob McKenzie na základě preferencí deseti skautů NHL.

Svozilovi na tomto žebříčku, který čítá celkem sto jmen, patří 34. pozice, kterou může ještě vylepšit na nadcházejícím mistrovství světa do osmnácti let. U hráčů, kteří jsou v pořadí takto vysoko, se ale předpokládá, že je skauti velmi dobře znají, a tak nebudou výkonům na jednom turnaji přikládat klíčový význam.

Dalšími českými hráči, kteří se by mohli ucházet o místo v draftu, jsou Adam Měchura a Jakub Brabebec. Prvního jmenovaného Oddělení centrálního skautingu NHL zařadilo do druhého či třetího kola draftu, ale vysoký útočník bohužel sezonu nedohrál kvůli zranění.

Jakub Brabenec je stejně jako Svozil hráčem Komety Brno, ale v letošní sezoně se mu v Extralize ani prvoligové Třebíči příliš nedařilo. Reputaci si tak může vylepšit na mistrovství světa.

Související obsah

Jedničkou draftu se podle vytvořeného žebříčku jednoznačně stal kanadský obránce Owen Power, který letošní ročník odehrál v University of Michigan. Ve 26 utkáních posbíral 16 bodů za 3 vstřelené góly a 13 asistencí. „Dávám určitě víc než padesát procent tomu, že Power bude jedničkou. Letos ale nepůjde na draft žádný dominantní talent, který by měl pozici jedničky jistou. Několik obránců může Powera ohrozit a pokud bude jako první vybírat tým, který potřebuje útočníka, pak je i to možné,“ řekl jeden ze skautů.“

„Na svou postavu je neuvěřitelně pohyblivý. Přestože není považován za špičkového ofenzivního obránce ani tvrďáka v defenzivě, je nadprůměrný ve všech činnostech,“ tvrdí Bob McKenzie

Na děleném druhém a třetím místě mu koukají na záda kanadský křídelník Dylan Guenther a švédský obránce Simon Edvinsson. Oba se na rozdíl od Powera, který se narodil v listopadu 2002, představí na nadcházejícím šampionátu osmnáctek.

Podívejte se, jak v NHL řádil Krejčí s Pastrňákem proti Washingtonu.

Sledujte sport i na portálu Voyo, kde najdete přímé přenosy i záznamy sportovních utkání.

Jakub Martinovský, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události