Čtvrté finále rozhodl jediný gól, Stránský přiblížil Třinec k titulu

Zdroj: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Poprvé v historii o vítězi finálového zápasu české nejvyšší hokejové soutěže rozhodla jediná branka v prodloužení. Postaral se o ni Matěj Stránský v desáté minutě prodloužení. Díky němu Třinec ve finálové sérii vede 3:1 na zápasy.

V první třetině měli jasnou převahu domácí hokejisté. Třinec Kváču výrazněji neohrozil, ale to se změnilo v druhé části.

Přibližně v polovině základní hrací doby Stránský trefil brankovou kontrukci a zbytek třetiny patřil Ocelářům. Tyčku trefil také Vrána, ale gól nepadl.

Kacetl s Kváčou dominovali i v třetí části, takže o vítězi a jediném střelci zápasu muselo rozhodnout prodloužení. V něm se odehrálo devět minut, než přišel rozhodující moment. Freibergs nahodil puk směrem na bránu a Matěj Stránský ho svou tečí dostal za Kváčova záda.

Díky Stránského zásahu Oceláři vyhráli 1:0 a ve finálové sérii vedou 3:1 na zápasy.