Tenis

Muchová vyřadila světovou dvojku Ósakaovou, Plíšková dostala kanára

Česká tenistka Karolína Muchová si na prestižním turnaji v Madridu připsala velmi cenný skalp. Ve třech setech porazila světovou dvojku Naomi Ósakaovou, přičemž v tom posledním soupeřce prakticky nedala šanci. To Karolína Plíšková se s turnajem loučí po dvousetové prohře a obdrženým kanárem.

Dvacátá hráčka světa Muchová neměla vůbec snadný los, když na ni v druhém kole čekala světová dvojka Ósakaová, jenž letos z patnácti soutěžních zápasů prohrála jen jediný.

Česká hráčka ale začala skvěle, v prvním setu za stavu 1:1 vzala soupeřce servis a dopodávala sadu do vítězného konce. V tom druhém vedla už 3:1, jenže poté se Japonka rozjela a vyhrála pět gemů v řadě.

Do rozhodujícího setu tak Ósakaová šla v dobré herní pohodě, ale to se rychle změnilo a dominovat začala Muchová. V třetím setu prakticky nechybovala, dvakrát vzala soupeřce podání a doservírovala zápas čistou hrou.

Související obsah

Zápas druhého kola odehrála také Karolína Plíšková, ale proti Rusce Pavljučenkovové se jí nezadařilo. V prvním setu uhrála pouze devět míčů, a dostala dokonce kanára.

Do druhého setu Češka vstoupila prohraným podáním, avšak na úplný debakl nakonec nedošlo, vzápětí totiž Plíšková vzala servis soupeřky a druhý set byl dlouho vyrovnaný. Za stavu 5:5 ale rodačka z Loun ztratil podání a Pavljučenkovová dopodával zápas k vítězství.

Výsledky českých tenistek na turnaji v Madridu:

Karolína Muchová - Naomi Ósakaová 6:4, 3:6, 6:1

Anastasija Pavljučenkovová - Karolína Plíšková 6:0, 7:5

V druhém kole vyhrála také Petra Kvitová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události