Formule 1

Hamilton v Portugalsku vítězí! Verstappen přišel o nejrychlejší kolo

Hamilton v Portugalsku vítězí! Verstappen přišel o nejrychlejší kolo
Lewis Hamilton (vlevo) a Max Vestappen (vpravo) v těsném souboji Zdroj: Profimedia

Na Velké ceně Portugalska vítězí Lewis Hamilton a uhlídal průběžné vedoucí místo v tabulce F1. Druhý dojel nějvětší rival Max Verstappen a třetí Fin Valtteri Bottas, který závod zahajoval z pole position.

Lewis Hamilton na trať vyjel z druhé pozice, pole position patřilo Finovi Valtteri Bottasovi a třetí startoval Max Verstappen, který před závodem na Hamiltona ztrácel jeden bod.
 


Po šedesáti šesti kolech se právě Hamilton postavil na stupeň pro vítěze již podruhé v této sezóně. Cílem projel s náskokem 29,15 sekundy. Na druhém a třetím místě se v posledním kole strhl napínavý souboj, jak Verstappen tak Fin Bottas zamířili do boxu pro novou sadu pneumatik a zkusili zaútočit na nejrychlejší kolo závodu.

Strategie se Verstappenovi vyplatila, když odnesl si bonusový bod, ale po závodě mu ho komisaři vzali, takže nakonec tento bod získal Bottas.

Pořadí Velké ceny Portugalska 2021:
1. L. Hamilton (Brit. / Mercedes)
2. M. Vestappen (Niz. / Red Bull)
3. V. Bottas (Fin. Mercedes)
4. S. Pérez (Mex. / Red Bull)
5. L. Norris (Brit. McLaren)

Průběžné pořadí Formule 1:

1. L. Hamilton - 69 b.
2. M. Verstappen - 61 b.
3. L. Norris - 37 b.
4. V. Bottas - 32 b.
5. Ch. Leclerc - 27 b.Podívejte se, v tomhle žihadle Hamilton útočí na osmý titul Formule 1:
Skvěle jel také Verstappenův stájový kolega Pérez, který odložil třetí návštěvu boxu a nahnal značný náskok. Když ho Hamilton opět vystřídal na čele závodu, držel se mezi 4. a 5. pozicí, ale v závěru začal zrychlovat a na čerstvých pneumatikách stahovat náskok na Bottase, ale nakonec cílem proletěl jako čtvrtý.
 

Pérezovi se také při vedení stala kontroverzní situace. Na čele byl přibrzděn Nikitou Mazepinem. Poslední jezdec ze stáje Haas jako by neviděl modré praporky, signalizující, že má vedoucího jezdce pustit.

Související obsahV závěru se také blýskl syn sedminásobného mistra světa Mick Schumacher, který závodí za papírově nejslabší stáj Haas. Mladý jezdec předvedl pevné nervy a ke konci se protáhl kolem Latifiho a závod dokončil na 17. pozici.


Závod nedokončil Kimi Räikkönen, který při srážce s vozem týmového kolegy Antonia Giovinazziho urazil spoiler své formule.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události