Jindřich Trpišovský

Trpišovský: Glasgow byl nejhorší zážitek, Roofea už nechci nikdy vidět

Trpišovský: Glasgow byl nejhorší zážitek, Roofea už nechci nikdy vidět
Zdroj: Profimedia

Trenér pražské Slavie Jindřich Trpišovský se vracel k utkání na půdě Glasgow Rangers, kde sešívaní vybojovali postup do čtvrtfinále Evropské ligy. V podcastu Angličan vše popisoval jako nejhorší fotbalový zážitek ve svém životě.

Slavii se povedlo v březnu zvládnout dvojzápas se skotskými Rangers a postoupit tak mezi osm nejlepších celků Evropské ligy. Utkání ale doprovázely tvrdé až zákeřné zákroky, na konci utkání byl Ondřej Kúdela obviněn z rasismu. Slavii poté hodinu nepustili do kabin...

"Roofea už nechci nikdy vidět a nechci ho potkat na hřišti. Říkám to naprosto otevřeně, protože to byl nejhorší zákrok, který jsem kdy v životě viděl," pronesl Trpišovský. "Já jsem mluvil s doktorem, který s Ondrou Kolářem řešil ten zdravotní problém, což je obličejový chirurg, a ten mi řekl, že kdyby Ondra otočil hlavu, tak byl na devadesát pět procent mrtvý," dodával vůdce slávistické lavičky.

I přes velký úspěch v osmifinále trenér Slavie stále nerad vzpomíná na utkání ve Skotsku. "Nejhorší zkušenost, nejhorší zážitek. Musím říct, že ani večer po tom zápase jsem ani nevnímal tu sportovní radost, to, o čem se dneska moc nemluví a sice, že jsme byli ve dvou zápasech jednoznačně lepším týmem," pokračoval v podcastu na webu Seznam zprávy.

Související obsah

Přišla řeč i na Ondřeje Kúdelu, který dostal desetizápasový trest za rasistické urážky. "Co se tam stalo, vědí jenom dva lidé, a to je on a Kamara," odpovídal držitel tří ligových titulů se Slavií. "V tomhle má můj obrovský obdiv, jakým způsobem to sportovně ustál. A jakým způsobem se prezentoval na hřišti, protože to musela pro něj být mimořádně složitá situace," zakončoval Trpišovský.

Právě Rangers vyřadila Slavia v osmifinále Evropské ligy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události