Petr Švancara

Pomoc pro malého Péťu. Projekt podpořil i Petr Švancara

Projekt Darujeme milion ve spolupráci s organizací Život Dětem spustilo svůj nový projekt. Jeho cílem je podpořit malého Péťu z Brna. Pomoci se rozhodl i brněnský patriot Petr Švancara.

Malý šestiletý Péťa trpí onemocněním CDG - poruchou glykosylace proteinů, také se ji říká metabolická porucha. Cílem projektu je udělat za třicet dní milion dřepů a zároveň pořídit Péťovi terénní kočárek na výlety a další procedury spojené s léčbou.

Projekt může podpořit naprosto každý. Ať už právě dřepy nebo finančně na sbírkový účet. Dřepy se sčítají prostřednictvím sociálních sítí. Kdokoliv, kdo se bude chtít přidat, může sdílet fotku případně video, při kterém cvičil, popřípadě docvičil. Samozřejmě nesmí chybět označení projektu. Vše podstatné najdete na webových stránkách darujememilion.cz.

"Konkrétně Petřík nechodí, plazí se po čtyřech, s oporou se postaví a udělá pár kroků. Šilhá, nosí brýle, mentálně je na horní hranici středně těžké mentální retardace, má postižený mozeček, takže rovnováha a koordinace pohybů je špatná, ale malými krůčky jde dopředu, oproti dřívějšku se hodně rozmluvil, takže není problém se s ním už na ledasčem i domluvit," uvedla maminka pro autory projektu.

Darujeme milion už za sebou jeden úspěšný projekt má. V něm projeli skrz celou Českou republiku na longboardu. Nakonec pro malého Milánka, který trpí spinální svalovou artrofií, dokázali vybrat téměř 450 tisíc korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události