Hokej

Hokejová LM rozlosována: Boleslav se utká s čtyřnásobným mistrem

Hokejová LM rozlosována: Boleslav se utká s čtyřnásobným mistrem
Zdroj: Profimedia

Základní skupiny příštího ročníku Hokejové ligy mistrů jsou rozlosované. Mladou Boleslav čeká čtyřnásobný šampion Frölunda. Soupeře ze Švédska budou mít ve skupině i Sparta a Třinec.

Příštího ročníku Hokejové ligy mistrů se zúčastní trojice českých klubů: Sparta, Mladá Boleslav a Třinec. Všechny kluby už mohou pomalu začít skautovat své příští soupeře, neboť během středy byly rozlosovány základní skupiny.

Na letošního mistra extraligy z Třince čeká švédský Leksands, švýcarský Fribourg-Gottéron a běloruský Junosť Minsk. Oceláři šli do losu z prvního koše, takže mají papírově nejhratelnější skupinu.

To vítěz základní části extraigy, Sparta, se utká se švédským Växjö, finským TPS Turku a německým Bremerhavenem. Växjö je úřadujícím mistrem Švédska a TPS hrálo ve Finsku finále, takže na Pražany čeká těžký úkol.

Související obsah

Ani Mladá Boleslav to nebude mít snadné. Na Středočechy čeká Frölunda, jenž vyhrála čtyři ze šesti ročníků Hokejové ligy mistrů. Dále na Boleslav čeká IFK Helsinky z Finska a švýcarský Curych.

Spartě už v evropské konkurenci nepomůže trenér Miloslav Hořava. Po uplynulé sezoně u Pražanů skončil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.