Basketbal

Basketbalisté Nymburka nadále kralují. Získali sedmnáctý titul v řadě

Zdroj: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Basketbalisté Nymburka opět potvrdili svoji mimořádnou dominanci v české lize. Po výhře 108:89 v Opavě slaví už sedmnáctý mistrovský titul v řadě, když za celou sezonu prohráli jediný zápas.

Od sezony 2003/2004 má český basketbal pouze jednoho vládce. Hráči Nymburka od té doby jasně kralují a nejinak tomu bylo i v této sezoně. Ve 22 zápasech základní části ztratili jen jediný, kdy nestačili v listopadu loňského roku na USK Praha, kterým v české metropoli podlehli 72:88. Celé play-off pak zvládli bez ztráty kytičky.

A nejinak tomu bylo i ve finálovém dvojzápase proti Opavě. První utkání vyhráli 102:73 a úspěšní byli i na opavské palubovce, když svého soupeře přestříleli 108:89. Největší podíl na tom měl s jedenadvaceti body Američan Omar Prewitt. Že se Opavě proti Nymburku příliš nedaří, dokazuje i statistika 25 výher v řadě ve prospěch středočeského týmu.

Opavě se v počátku zápasu dařilo hlavně díky Petru Bohačíkovi držet na dostřel, ale i tak Nymburk první čtvrtinu vyhrál o sedm bodů. Poté se podařilo Slezanům zápas trochu zdramatizovat, když snížili na rozdíl dvou bodů, ale Nymburk do toho opět šlápl a první poločas vyhrál o patnáct bodů.

Slibný náskok si už favorité utéct nenechali a zápas dotáhli k vítězství, což jim zajistilo sedmnáctý mistrovský titul v řadě. Jediná pauza byla v loňské sezoně, kdy se vítěz kvůli koronavirové pandemii nevyhlašoval.