Skoky na lyžích

Odešla trenérská legenda skoků na lyžích, která vedla i mistra světa

Odešla trenérská legenda skoků na lyžích, která vedla i mistra světa

Ve věku 86 let opustila českou skokanskou veřejnost významná trenérská osobnost. Jáchym Bulín skonal ve švédském Falunu, kde poslední roky bydlel.

Jáchym Bulín se narodil v září roku 1934 v polské Jelení Hoře. Jako skokan se dostal ve dvaceti letech do národního týmu a o dva roky se zúčastnil olympijských her v Cortině d’Ampezzo.

Dvakrát se stal mistrem Československa. V roce 1959 byl nominován na olympijské hry do Squaw Valley, ale vinou zranění nemohl nastoupit. Následně ukončil kariéru.

Související obsah

U skoku na lyžích zůstal a v roce 1970 převzal reprezentaci Československa. Pod jeho vedením se stal mistrem světa Karel Kodejška, medaile získali i Jiří Raška či Rudolf Höhnl.

O osm let později předal vedení reprezentace Jiřímu Raškovi. Následně dostal nabídku vést reprezentaci Švédska, kterou přijal. Podepsal se pod úspěchy poslední éry severské země.

Ve Švédsku následně zůstal, ale do Česka se čas od času vracel s juniory. Zemřel ve Falunu ve věku 86 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Skoky na lyžích

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.