Nejužitečnějším hráčem NBA se stává hvězdný Nikola Jokič

Srbský basketbalista Nikola Jokič se stal letošním MVP, tedy nejužitečnějším hráčem NBA. Hlasování ovládl naprosto suverénně.

Dva metry a jedenáct centimetrů vysoký Jokič byl adeptem na MVP po celou sezónu, v úterý byl oficiálně vyhlášen. V hlasování obdržel 91 prvních míst ze 101 hlasů a za sebou nechal jména jako James Harden, Stephen Curry či Joel Embiid.

Jokič sezónu zakončil s průměrem 26,4 bodu, 10,8 doskoku a 8,3 asistence na zápas. Kromě úctyhodné statistiky se nyní může pyšnit titulem, který získal jako první pivot za posledních 21 let. V roce 2000 byl nejužitečnějším hráčem vyhlášen obr Shaquill O´Neal.

Jokič je také jak továrna na triple-doubly. Letos v březnu si připsal už padesátý a do konce sezóny jich nasbíral ještě 7. Podívejte se na sestřih toho jubilejního:

Ocenění získal jako první Srb v historii a jako teprve třetí hráč z Evropy (Dirk Nowitzki a Giannis Antetokounmpo ). Do NBA vstoupil v roce 2014 ve druhém kole draftu. Vybraný byl Denverem Nuggets.