Nejužitečnějším hráčem NBA se stává hvězdný Nikola Jokič

Nejužitečnějším hráčem NBA se stává hvězdný Nikola Jokič
Zdroj: Profimedia

Srbský basketbalista Nikola Jokič se stal letošním MVP, tedy nejužitečnějším hráčem NBA. Hlasování ovládl naprosto suverénně.

Dva metry a jedenáct centimetrů vysoký Jokič byl adeptem na MVP po celou sezónu, v úterý byl oficiálně vyhlášen. V hlasování obdržel 91 prvních míst ze 101 hlasů a za sebou nechal jména jako James Harden, Stephen Curry či Joel Embiid.

 

Jokič sezónu zakončil s průměrem 26,4 bodu, 10,8 doskoku a 8,3 asistence na zápas. Kromě úctyhodné statistiky se nyní může pyšnit titulem, který získal jako první pivot za posledních 21 let. V roce 2000 byl nejužitečnějším hráčem vyhlášen obr Shaquill O´Neal.Jokič je také jak továrna na triple-doubly. Letos v březnu si připsal už padesátý a do konce sezóny jich nasbíral ještě 7. Podívejte se na sestřih toho jubilejního:


 

Ocenění získal jako první Srb v historii a jako teprve třetí hráč z Evropy (Dirk Nowitzki a Giannis Antetokounmpo ). Do NBA vstoupil v roce 2014 ve druhém kole draftu. Vybraný byl Denverem Nuggets.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NBA

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.