Formule 1

Pilot Šonka o natáčení: Řidič formule musel mít zrcátko, aby na mě viděl

Součástí skvělého spotu formule 1 stáje Red Bull byl i český akrobatický pilot Martin Šonka. Ten nad formulí Davida Coultharda proletěl hlavou dolů. Pilot nyní prozradil, jaké kroky kousku předcházely.

V úterý vydala stáj Red Bullu video, které mapovalo cestu formule po krásách Česka a Slovenska. Lidé byli z díla, které produkoval Čech Markus Krug, naprosto nadšení.

Na letišti v Popradu se navíc objevila známá tvář českého akrobatického pilota Martina Šonky. Ten nad formulí letěl vzhůru nohama a šlo opravdu o zážitkový pohled.

Vítěz Red Bull Air Race z roku 2018 se nad zkušeností naprosto rozplýval. “Miluji nápad vytvořit takovou formaci. Jsem totiž velkým fanouškem formule 1. Jen to, že můžu vidět auto formule z takové blízkosti, a navíc z kokpitu letadla, je pro mě opravdu unikátní,” řekl zkušený pilot a vítěz Red Bull Air Race 2018.

Související obsah

Celá kreace je ovšem velice náročná. “Já i řidič formule máme hodně omezený výhled z kokpitů. Když letím obrácený na tak nízké úrovni, je pro mě důležité se dívat dopředu, abych mohl kontrolovat výšku letadla. Stejně tak řidič formule se dívá vpřed, protože nemůže hýbat hlavou kvůli chráničům krku. Tenhle problém jsme tedy museli vyřešit. Řidič měl před sebou zrcadlo, ve kterém mě mohl vidět. Díval se tak dopředu a stále měl přehled, kde jsem a mohli jsme se sladit,” popisoval situaci Šonka.

Zmiňované video, ve kterém se objevil bývalý jezdec formule 1 David Coulthard a český pilot Martin Šonka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Formule 1

Důležité Události