Siniaková na trofej nedosáhla. Podlehla výborně hrající Kerberové

Kateřina Siniaková svůj třetí titul v kariéře v Bad Homburgu nezískala. Ve finále nestačila na výborně hrající Němku Kerberovou, které podlehla 3:6 a 2:6 za 85 minut. Před Wimbledonem ale česká hráčka ukázala dobrou formu na travnatém povrchu.

Pro Siniakovou to bylo první finále od ledna 2018 a z posledního titulu se radovala v roce 2017, což se nezměnilo ani tentokrát a Kerberová potvrdila, že se jí proti Češce daří, když ji dokázala porazit popáté z šesti zápasů.

Do utkání ale Siniaková vstoupila dobře. Jako první vzala soupeřce podání a dostala se do vedení 2:1. Následně ale ztratila tři hry v řadě a konec setu si už zkušená Němka pohlídala. Druhý set už byl plně v režii bývalé světové jedničky. Od stavu 2:2 získala čtyři gamy za sebou a došla si pro cennou trofej.

Zlepšenou formu může Siniaková zužitkovat ve Wimbledonu, který startuje příští týden. Proti sobě ale nebude mít v prvním kole vůbec snadnou soupeřku, čeká ji domácí Johanna Kontaová.

Před finále musela Siniaková odehrát dva zápasy v jednom dni.