Hokej

Tragédie lotyšského hokeje! Zemřel hrdina letošního MS Kivlenieks

Lotyšský brankář Matiss Kivlenieks

Lotyšský hokej prožívá těžké chvíle. Zemřel totiž hokejový brankář Matiss Kivlenieks, jenž nedávno zářil na mistrovství světa. Gólmanovi bylo pouze 24 let.

"Matissův odchod je velkou ztrátou nejen pro lotyšský hokej, ale pro celý lotyšský národ. Vyjadřujeme soustrast rodině a přátelům talentovaného hokejisty," píše Lotyšská hokejová federace.

Kivlenieks patřil k talentovaným lotyšským gólmanům, hrál v NHL za Columbus. Za Blue Jackets stihl odchytat osm utkání v nejslavnější hokejové lize světa.


Související obsah

Do povědomí fanoušků pak vstoupil skvělým představením na letošním mistrovství světa v domácí Rize, kde pomohl 38 úspěšnými zákroky porazit Kanadu 2:0.


Související obsah

Columbus na svých webových stránkách původně oznámil, že mladý brankář zemřel na následky poranění hlavy po pádu. Nicméně následná pitva podle agentury AP určila, že za jeho smrtí stojí rachejtle, která ho trefila do hrudníku a způsobila mu smrtelné zranění.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.