NHL

Kořenář dostal v San Jose novou smlouvu. Věřím, že můžu obstát, říká

Český brankář Josef Kořenář prodloužil smlouvu u San Jose Sharks o jeden rok. K prozatimním deseti startům, které si v NHL připsal, tak dostane šanci přidat další. Už od začátku poslední sezony měl signály o tom, že s ním klub počítá a s jeho výkony je spokojený.

Třiadvacetiletý brankář odešel do NHL před třemi lety z Jihlavy a mezitím stihl odehrát ještě jedenáct zápasů v dresu Třince, jinak nastoupil do 79 zápasů za rezervní tým San Jose Baracuda a ve slavné NHL nasbíral zatím deset startů, ve kterých měl úspěšnost zákroků skoro devadesát procent.

"Už od začátku sezony jsem měl zprávy, že se mnou počítají dál. Věřím, že jsem během celé sezony naplnil jejich očekávání. Možnost startů v NHL byla pomyslným vrcholem. Zkouškou, že mohu obstát i na té nejvyšší úrovni," věří mladý brankář, že se dokáže v klubu prosadit. 

Související obsah

San Jose se nepodařilo poslední dva roky postoupit do play-off, což určitě nesplňuje ambice, které klub má. "Bohužel nám už to nejde dvě sezony a trochu se v tom plácáme. Věřím ale, že už v tom následujícím ročníku se zvedneme," řekl Kořenář, kterému tato situace ale paradoxně pomohla. "Když bylo rozhodnuto, že nevybojujeme play off, dostal jsem více prostoru. Kdyby mi někdo řekl na začátku sezony, že budu chytat deset zápasů, tak bych mu nevěřil. Samotné zápasy pak přicházely tak rychle, že jsme ani neměl čas o tom přemýšlet. Což upřímně bylo jen dobře, vysvětlil mladý brankář.

V minulé sezoně také pomohl Třinci k titulu, když za něj odchytal jedenáct zápasů. "Působení v Třinci mi určitě pomohlo. Už jen tím, že jsem si mohl hlavou odpočinout od Ameriky. V Třinci jsem si to maximálně užil a vzpomínám na to jen v dobrém. Do sezony jsme vstoupili devíti vítězstvími a na to se také jen tak nezapomíná," je vděčný za šanci, kterou dostal. 

Tomáši Hertlovi, spoluhráči Kořenáře v San Jose, se v NHL daří.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události